Kasım

2

2012

Zemin sektörünün en önemli fuarlarından sayılan Domotex Middle East Fuarı bu yıl, 8-11 Kasım 2012 tarihleri arasında İstanbul'da gerçekleşiyor. Fuarın en büyük sürprizlerinden biri de, açılış gününde gerçekleşecek olan ve Hannover Messe International ile ORSIAD Gazetesi işbirliğiyle organize edilen "Zeminin Geleceği Forumu"...

http://parkeci.net/haber_detay.asp?haberID=403

Kasım

2

2012

 Zemin Sektöründe Büyük Buluşmaya Designfloor’da ortak oluyor…
08-11 Kasım 2012 tarihleri arasında İFM Fuar Alanında düzenlenecek olan Domotex Middle East Fuarı’nın açılış gününde yapılacak olan “ZEMİNİN GELECEĞİ FORUMU” sponsorlarından DESIGNFLOOR, zemin sektöründe bir ilke imza atmanın keyfine ortak oluyor…

www.designfloor.com.tr

Temmuz

3

2012

Duydunuz mu? 2012 tüm laminat parke fiyatları bu sitede!!! En doğru fiyatlar ve en kaliteli ürünleri buluşturan www.parkeci.com.tr laminat parke fiyatları ile sizlere Parke fiyatlarını belirleyen unsurlar nelerdir? Parke üzerine firmaların fiyatları hakkında neler biliyorsunuz? Tüm bu sorularınızın yanıtlarını bu yazıda bulabilmeyi sağlıyor. Laminat parkelerin fiyatları, ürünün kalitesinden usta masraflarına ve nakliye işlemlerine kadar bütün süreç gözden geçirilerek belirlenir.

Daha fazla bilgi için: http://www.parkeci.com.tr/parke-parkeci-guncel-laminat-parke-fiyatlari-hakkinda-bilginiz-var-mi-1-0-783.aspx

 

 

Hazira

27

2012

Türkiye’nin en büyük laminant parke firmalarından biri olan Bahadır Floor 2012 Yaz aylarında süper bir kampanya yaptı. Laminant parke fiyatların süpriz indirimlerle girdi. Laminat parke fiyatları firmada 10.75TL+KDV’den başlıyor. Laminant parke alırken dikkat edilmesi gereken unsurlardan biri parke kalite ve kullanım sınıfın yüksek olması. Bahadır Floor firmasının bünyesi Artfloor , Moonloc , Floorpan , Serfloor , Egger Emotion marka laminat parkeler bulunmaktadır. Laminat parke Ankara İstanbul İzmir ve ülkemizin bütün şehirlerine satış hakkımız vardır.

 
TELEFON SATIŞ ve DESTEK: 0312 349 64 80 – 81
2012 Yaz Kampanyası Laminat Parke Fiyatları:
  • SERFLOOR (8mm – AC2 – Türk Malı) Laminat Parke : 10.75TL+KDV
  • EGGER Emiton (8mm – AC3 – Alman Malı) Laminant Parke : 12.25TL+KDV
  • ARTFLOOR (7mm – AC3 – Türk Malı) Laminat Parke : 12.35TL+KDV
  • ARTFLOOR (8mm – AC3 – Türk Malı) Laminat Parke : 13.00TL+KDV
  • MOONLOC (8mm – AC3 – Türk Malı) Laminant Parke : 13.00TL+KDV

Hazira

13

2012

İHİB Başkanı İbrahim Yılmaz, “Çok uzun süredir gerçekleştirmeyi arzu ettiğimiz ve bunun için yoğun çalışmalar yaptığımız bu organizasyonu, başarıyla ülkemize kazandırdık. Şimdi, 8-11 Kasım tarihleri arasında Domotex Middle East İstanbul Fuarı’nı hayata geçirecek olmanın, gurur ve heyecanını yaşıyoruz.”

Messe International İstanbul Genel Müdürü Alexander Kühnel, “DOMOTEX Middle East, katılımcı firmalar tarafından büyük sayıda Türk ve yabancı halı üreticisinin ilgisi çekti. Katılımcılara dünyanın her yanından alıcı ve karar vericiler ile buluşacakları bir platform sağlıyoruz.”

Küresel krize rağmen Türk halı sektörü bütün hızıyla büyümeye devam ediyor. Geçtiğimiz aylarda Hannover ve Şanghay’da düzenlenen dünyanın en büyük halı fuarlarından başarıyla dönen Türk halıcıları, 8-11 Kasım 2012 tarihleri arasında İstanbul’da ilk kez düzenlenecek halı fuarına ev sahipliği yapmanın heyecanını yaşıyor. Son altı yıldan beri Dubai’de düzenlenen Domotex Middle East Fuarı, katılımcı firmaların isteği üzerine, İstanbul Halı İhracatçıları Birliği (İHİB) ve Deutsche Messe organizasyonunda artık İstanbul’da yapılacak. İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenecek fuar, katılımcı firmaların, en yeni ürünlerini paylaştıkları, sektörün gelişimi için en büyük ivme kaynağı olacak. Fuar öncesinde düzenlenen basın tanıtım toplantısında değerlendirmelerde bulunan İHİB Başkanı İbrahim Yılmaz, yoğun çalışmalar sonucunda ülkeye kazandırılan organizasyonun gururunu ve heyecanını yaşadıklarını söyledi.

İstanbul halı fuarıyla halı sektörünün ana pazarlarına ulaşılacak
İbrahim Yılmaz, İstanbul’un İpek yolu üzerinde halı ticaretinin yapıldığı önemli bir ticaret merkezi olduğunu hatırlatarak, “Globalleşen dünyamızda İstanbul, 4 saatlik uçuş mesafesinde ve 1.5 milyar tüketicinin yaşadığı 56 ülkeye ulaşabilen, 16 milyar dolarlık dünya mal ticaretinin 3’te 1’inin gerçekleştiği önemli bir merkez ve çekim alanı olma özelliğini taşıyor ” diye konuştu. Asya ve Avrupa gibi iki kıtayı birleştiren, Afrika kıtası için önemli bir geçiş noktası olan İstanbul’da fuar düzenlemenin gerekliliğine değinen Yılmaz, şöyle konuştu: “İstanbul şehri, Avrupa Birliği ülkeleri, Bağımsız Devletler Topluluğu Cumhuriyetleri, Ortadoğu ülkeleri gibi halı sektörünün ana pazarı olma özelliği taşıyan ülkelere erişmek açısından kilit bir noktada yer alıyor. Böylesine doğal bir avantajı kullanmak hem sektörümüz adına hem de ülkemizin ekonomisi adına çok önemli neticeler doğuracak.”

İHİB’te çifte mutluluk
İHİB Başkanı İbrahim Yılmaz, sektörün 2011 yılında yüzde 28’lik bir artış ile 1 milyar 630 milyon dolar ihracat gerçekleştirdiğini belirterek, bu yılın sonunda ise bu rakamı 2 milyar dolara çıkaracaklarını söyledi. Yılmaz, sektörün 2023 vizyonu çerçevesinde tasarım odaklı, yüksek katma değerli ürünleriyle 5 milyar dolar ihracat hedefine ulaşacağını hatırlatarak, fuarda ortak sinerji yaratmak amacıyla İHİB tarafından 6’ıncısı gerçekleştirilecek Halı Tasarım Yarışması’nın finalinin de fuarın gala gecesinde yapılacağını sözlerine ekledi.

Messe International İstanbul Genel Müdürü Alexander Kühnel de fuarın dünyanın her yerinden alıcı ve karar vericileri bir platformda toplayacağını söyledi. Kühnel, bugün itibariyle, fuarın uluslararası katılımcıları arasında olan ülkelerin; Avusturya, Belçika, Çin, Çek Cumhuriyeti, Mısır, Macaristan, İran, Fransa, Almanya, Yunanistan, Hindistan, İtalya, Japonya Malezya, Hollanda, Pakistan, Güney Kore, BAE, İngiltere ve Amerika Birleşik Devletleri olduğunu belirtti. Alexander Kühnel fuarın katılımcı firmalarını ise şöyle sıraladı: “Balta (Belçika), Egger (Avusturya), Oriental Weavers (Mısır), Saray Hali / Tiffany Halı (Türkiye), Eco Halı, Turkuaz Halı, STEPEVI, Bahariye Mensucat, Serfloor, Yıldız Sunta MDF ve Covtex-Feizy (Türkiye).”
Ortadoğu ve Afrika, Türk halıcılarının ayağına geliyor
Toplantıda, sektörün en önemli temsilcilerinden biri olan, Saray Halı ve Tiffany Halı’nın Genel Müdürü Ayberk Menevşe de bir konuşma yaptı. Menevşe konuşmasında; "Bildiğiniz gibi Almanya’da yapılan Domotex fuar etkinlikleri vize sorunu nedeniyle çoğu Ortadoğu ve Afrika ülkelerinden gelen müşterilerimize kapatıldı. Bizler ne kadar istesek de bu ülkelerin potansiyel müşterilerine ürünlerimizi gösterme imkanından yoksun bırakıldık. Ama artık böyle bir durum söz konusu değil” dedi. Menevşe, İstanbul’daki Domotex fuarı’nın, Ortadoğu ve Afrika’dan gelen müşterilere ürünleri sunmak için açılan bir kapı olduğunu söyledi. Türk ürünlerinin daha çok ülkede tanınır, bilinir olması için de tarihi bir fırsat olduğunu ifade eden Menevşe, “Biliyoruz ki Türk halıları bütün dünyanın ilgisini çekecek “ diye konuştu.

Mayıs

17

2012

Orman ve ağaç ürünlerinde Türkiye’nin en büyük üreticisi Kastamonu Entegre, Floorpan ve Artfloor markalarıyla laminat parke sektöründe de 2011’i lider kapattı.

Gebze ve Kastamonu Organize Sanayi sitesi tesislerinde 1999 yılından bu yana laminat parke üreten Kastamonu Entegre, 2012 Ocak ayında açılan Adana MDF Fabrikası ile üretim kapasitesini 40 milyon metrekareye çıkardı.

Kastamonu Entegre, mobilya, dekorasyon ve inşaat sektörünün ihtiyaç duyduğu, yonga levha, yongalam, MDF, medelam, laminat parke (Floorpan, Artfloor), kapı paneli (Doorpan) ve ham ve melamin kaplı MDF, ham ve Melamin kaplı yonga levha, printpan, light panel ve bunlarla ilgili muhtelif katma değerli ürünleri üretiyor.

Floorpan ve Artfloor markalarıyla iki farklı parke üretimi gerçekleştiren Kastamonu Entegre, Floorpan’da 27, Artfloor’da 15 farklı desen ile tüketici ile buluşuyor.

Laminat parkede sağlamlık ve dayanıklılık için fark yaratan yeni pres teknolojisi ve emprenye kalitesi için yaptığı yatırımlar ile Türkiye’de tek olmayı başaran Kastamonu Entegre’nin ürettiği parkeler, ortamdan kaynaklanan etkilerden (güneş ışığı, çizilme leke tutma, ağacın yapısından kaynaklanan uzama) etkilenmiyor ve uzun yıllar ilk günkü canlılığını koruyor.

Kastamonu Entegre’nin, Floorpan ve Artfloor markalarında en çok meşe, kayın ve kiraz desenli parkeleri talep görüyor.

Kastamonu Entegre Hakkında:

Kastamonu Entegre’nin, kurulduğu 1969 yılından günümüze kadar sürekli devam eden yatırımlarla bugün, yedisi Türkiye’de (Kastamonu’nda yonga levha ve MDF, Adana’da MDF, Gebze’de MDF ve yonga levha, Balıkesir ve Samsun’da yonga levha) üçü yurt dışında (Bulgaristan, Romanya ve Bosna-Hersek) olmak üzere on tesisi bulunmaktadır. Dünya standartlarında modern entegre üretim tesisleriyle, en son teknoloji ve yeni ürünlere yaptığı yatırımlar, 2012 yılında iştirakleriyle birlikte hedeflediği 1.1 milyar dolarlık cirosu ile Kastamonu Entegre, Türkiye pazarında lider konumundadır. Kastamonu Entegre 3.5 milyon m3 toplam panel üretim kapasitesi (MDF + Yonga levha) ile, Avrupa’nın 6. büyük ağaç bazlı panel üreticisidir. Dünyada ise 11. büyüktür. Kastamonu Entegre, Türkiye panel pazarında, ürün gruplarına göre % 25-50 arasında değişen pazar payına sahiptir. Türkiye’de ISO ilk 500 şirket sıralamasında 2010 yılında 49. sırada yer aldı.

Mayıs

10

2012

Seens today from Live Forever, factory... 

Beautiful gowns are ready for transport,all over the world...

Live Forever 2012 spring-summer...

Mayıs

5

2012

Muzaffer kırmızıve siyahın o eşsiz uyumuna bayılıyor!

Bordo ve siyah geçtiğimiz kış vazgeçilmez ikililerden biriydi. Bahara girerken bu ikiliyi

şifon etek ve bluzlarla kullanabiliriz!!!